Diskusní téma: "Nová duchovní cesta"

Datum 28.01.2014

Vložil Guyver

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :)Opravdu .....

Odpovědět

Tady nejde o nenávist. Pouze o odhalení falešného učitele. V jeho učení se sice občas najdou věci, které jsou pravdivé, ale ta pravda je záhy překroucena a změněna k nepoznání. Pan Novák například tvrdí, že objevil skutečnost, že čaker není sedm, ale čtrnáct. Což dokládá nákresem jejich rozmístění.
Ano, je tomu tak. Jenže on není objevitelem tohoto uspořádání, pouze popsal dávno známou skutečnost. Tzv. "čakry" na přední straně těla ve skutečnosti čakrami nejsou, ale byly v Indii označovány jako "kšetry". Viz zde: https://www.google.cz/search?q=kshetram+chakras&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=i4bnUr3AEovU4QS4-oDABw&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1280&bih=656#facrc=_&imgrc=I-aUc3-QZxquHM%253A%3BMqrPPxz_Wla6PM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.divinerevelation.org%252Fchakras-kshetram.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.divinerevelation.org%252FBookChakras.html%3B480%3B559
Když jsem jej na tuto skutečnost upozornil, začal prskat jako křeček. A že prý čtu špatnou literaturu, odmítám odvrhnout stará učení a tak něco, no, kabaret.
A co za tím je? Pan Novák je příslušníkem jisté skupiny, která se, díky nezdařenému pokusu o puč, dostala do problémů na jedné z planet v systému Síria. Pár jsem jich potkal. A taky pár osob, kterým kdysi škaredě zavařili. Nějaká "prázdnota strachu" s tím opravdu nemá co do činění. Nikdy nevěřte člověku, který se zabývá duchovními věcmi a má ve jménu "NOV".

Datum 30.01.2014

Vložil Zdena

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :)Opravdu .....

Odpovědět

Víte o čakrách bych vůbec diskuzi neotvírala. Je to velice jednoduché. Ten kdo se učí od lidí na kurzech, nebo čte literaturu opravdu neví nic. Ten kdo má učitele nahoře ví co a jak a díky tomu chápe, že názory v knihách jsou jenom věci převzaté od jiných lidí. Lidstvo se vyvíjí jdeme dál a staré věci dobré zůstanou a špatné zapadnou do zapomění. Kdyby lidé aspoň sčásti poslouchali své učitele ubylo by žabomyších válek. A řešení starých věcí by řešili logicky a zároveň v souladu z plánem nejen vývoje své duše, ale díky tomu i plánem práce celé sluneční soustavy. Čakry jsou a budou bez nich fyzické tělo umírá. Kolik jich je,.. je důležité jen pro ty co se snaží tu vnitřní část sama sebe dát do kupy. Jinak není jich ani 7 ani 14 kolik jich je se nedozvíte ani z knich ani od pana Nováka. Pokud opravdu umíte mluvit ze svým duchovním učitelem zeptejte se. Pokud máte takové znalosti jako je ušpinění soustavy Síria víte i o tom, že vše je zapsáno v morfologických polích a pokud opravdu slyšíte dozvíte se i to jak k tomu došlo kdo byl tvůrcem kdo byl odpůrcem. Víte šli jsme dolů abychom dočistili, pochopili. Čím dál víc mám pocit, že lidi vlastně nechtějí nic změnit dál obviňujeme jeden druhého dál závidíme a dál polemizujeme. Až budete mít informace od svého učitele ne pozemského tak pochopíte, že na to co považujete z lidského hlediska mysli za těžký úkol pochopit. Je vlastně stará záležitost vytvořená vámi i p.Novákem. Byli jste tam u toho oba a teď si to máte tady dole ujasnit. Systém Sýria je jenom jeden zlomek.. těch systémů je .....a teď čekám, že váš učitel vám odpoveď dá. Vše se člověk dozví když vidí i slyší. A díky tomu se nemusí dohadovat protože ví, že ve vesmíru platí co vyšlel jednou se ti vrátí. Nádherné je když slyšíte víte totiž i jak to řešit a nemusíte si zbytečně vyčerpat energii. Nesnažím se ani vás ani jeho kritizovat. Ale vím jedno hoši prali jste nejen tam vaše zápisy jsou plné a díky tomu viditelné na zemi. Poslouchejte a učte se rozlišovat co já co on. A potom otázku čaker řešit nebudete. Moudrý mlčí blbec křičí ....to mi vždy říkali nahoře, když jsem měla chuť křičet. Zkuste to i vám se spoustu věcí objasní.

Datum 31.01.2014

Vložil Guyver

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :)Opravdu .....

Odpovědět

Čakry opravdu nemám v úmyslu řešit, uvedl jsem tu věc jenom jako příklad. A nějaké staré věci taky ne. Pokud něco z těch starých věcí nepřesahuje do současnosti a nemá v plánu ohrozit vývoj. Což se skrze pana Nováka děje. Jeho učení je karikaturou jiného učení, které se má teprve objevit. Většina jeho díla jsou jen takové blabla omáčky. Ale to, kde zcela nepochybně poškozuje budoucí věci, jsou pasáže, které zveřejnil v období kolem velikonoc 2012 a kterému říkám "Evangéljum podle sepsání Tatroušova". Zasloužilo by si, věru, zpracovat formou kemixu.

Datum 02.02.2014

Vložil Zdena

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :)Opravdu .....

Odpovědět

Začnu jinak je mnoho pravd a je mnoho falešných proroků jen ten kdo věří vyslechne, přečte a odloží, vždyť přece mnoho cest vede k víře. Každý ať si najde tu svou. Lidé slepí a hlušší nechají se ovlinit. Lidé, kteří opravdu slyší ne. Předtím jsem to nečetla tak jsem se dívala a mohu říci nezaujalo mě to. Proč? protože mám svou pravdu. A tak si nemyslím, že lidi jsou opravdu všichni tak naivní a navíc vím, že ti kdo nepřemýšlí jsou duše, které mají tuto zkušenost zažít. víte je hezké polemizovat a křičet. Ale nebojím se, že by nastal puč a převrat a jestli nastane tak jen v lidských myslích, protože lidi zjistí, že takto už to dál nejde. To jestli to máte pochopit a poznat je jedna věc a potom přemýšlet. Víte tyhle věci jsou mnohem více složité než si myslíte. A komunikace kam... koliv do vesmíru je podmíněna zvládnutím zkoušek na zemi a jednou ze zkoušek je tolerance. Pokud zvládnete všechny zkoušky pak vstupujete do výšek o kterých se tady nikomu ani nezdá.A ještě na závěr. I na jiných planetách jsou myslíci bytosti. A opravdu nevěřím tomu, že by si do toho nechali mluvit. A tak až pochopíte nejen vy, ale i p. Novák jak složitě řešíte věci, které právě na jiných dimenzích považují za morální úpadek lidstva. Pochopíte a nejen vy, ale i p. Novák přestanete hledat nepřátele a zamyslíte se nad tím proč tu vlastně jsem. Tolerance je jeden ze zákonů, který se jako lidstvo máme učit. Pokud zvládneme lekce můžeme z velkou pokorou poslouchat ty co řídí celý vesmír. Těch zákonů je mimochodem mnohem více tak se snažte tento je jedním z prvních a tak to znamená, že kritikou jeden druhého neumíte ani jeden ještě nic. A tak pochybuji i nové duchovni cestě a jejímu propagátorovi. Zkuste to taky uleví se vám. Víte myslet si a opravdu vědet je na pozemské i vesmírné pravdě to nejhezčí. Stojím a přemýšlím co si zase lidi vymyslí, aby byli zajímavější a čemu se na hoře zase zasmějí. Naši naivitě, nevědomosti a hloupousti. Je mnoho pravd a mnoho falešných proroků.Tahle věta mi stačí,abych se nejen zeptala svého průvodce a zároveň i jako člověk přemýšlela a nemusím nic hodnotit. Vesmír nám stejně vše ukazuje jako v zrcadle. Tak se pojďte kouknout a možná i více zmoudříme. Hodně sil.

Datum 03.02.2014

Vložil Guyver

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :)Opravdu .....

Odpovědět

Nemyslím si, že bych něco řešil složitě. Naopak, je to velice jednoduché. Stačí, když se zamyslíte nad tím, proč pan Novák, nazývající sám sebe Metatronem a chlubící se tím, jak zachránil Arkturiány tím, že je naučil cvičit Pět tibeťanů, zbavil věčného zatracení a peklo přeměnil na útulek pro přestárlé duchovní vůdce, není schopen zabránit jednomu rezavému kyborgovi (na které, jak kdysi podotkl, pořádali hony), aby si z něj tropil šoufky a familierně mu říkal "Tatrouš". A to ani s pomocí svých nohsledů, andělů Dhyanů, Karmy, Dřezu, Kuchyňského Robota a Sféry Umytých Uší. Navíc, zakázal nohsledům návštěvu stránek, kde se o něm nepěkně mluví, pod pohrůžkou, že "duchovně spadnou až o třicet procent". No řekněte, takový duchovní učitel je tak akorát pro srandu Vetřelčím larvičkám. A když se rozhodne dát někomu ultimátum, je z toho akorát megaolol.

Datum 10.03.2016

Vložil M

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :)Opravdu .....

Odpovědět

Pane Guyvere. Pripada mi ze jste magik ktery se snazi nekoho presvedcit o moci magie. Verim ze jste jeji moc poznal sam na sobe ale neporozumel ji. Nerozumim kde se ve vas bere tolik hnevu. A ptam se na koho se to vlastne zlobite? Pan Novak to nebude. A pokud ano. Pripomente si pribeh Dona Quichota. On nemohl porazit vetrny mlyn. Mohl porazit pouze sebe. Ovladnutim sebe dosahnete vse po cem touzite a vse co je dulezite. Bez ovladnuti sebe neovladnete nic. To jest prvni a zakladni poucka magie. Skuste se uklidnit vse rozvazit a pak se na to podivat z jine perspektivy. Uvedomte si ze nikdo na vas nemuze zautocit pokud mu to vy sam nedovolite. Je tam venku nejake zlo? Zeptal se kluk. A starec mu odpovedel. Pouze to ktere si prineses se sebou. Nikdo z nas neni spasitel aby zachranil celou zemi. Nikdo to udelat nemusi. Neni to povinnost. Jenom mame zmenit sami sebe. A pak az to pochopime spozname platnost rceni. Pokud jsme jen kappkou v mori budme tou ktera zfarbi ocean. A vertemi i jedna kapka urcuje barvu oceanu. Stejne jakojedno zrnko ryze muze prevazitmisky vah. Presto. Tahle vase diskuze byla neco platna protoze lide vas nazor slyseli. A dekujeme vam za nej. Neni ale duvod nikoho zesmenovat za omyl. Kdyz slapnete na led a spadnete co by meli udelat? Meli by se vam vysmat za hloupost ze ste se nedival pod nohy? Nebo by vam meli pomoci vstat? Co by bylo lepsi?

Datum 25.10.2013

Vložil Petr

Titulek už je toho moc

Odpovědět

Můžete mi někdo vysvětlit kde se tady takový guru jako pan Novák vzal všechno o čem píše je jako hromadná manipulace mysli a já toho človíčka začínám pekelně nenávidět začíná organizovat život lidem které mám rád a to mě dost se..e máte někdo jeho adresu docela rád bych se s tím rádoby guruem setkal zajímám se o manipulaci mysli dost dlouho a přijde mi to jako zhovadilost a jak si někdo může za něco takového dovolit pokud žije duchovně účtovat poplatky. Mrzí mě že pan Novák to pobral takto lepší by bylo aby se staral pouze o sebe a nemanipuloval ostatními.

Datum 06.11.2013

Vložil Guyver

Titulek Re: už je toho moc

Odpovědět

Novák bydli ve Strašnicích, Strašínská 35 (příznačné!). Poznávací znamení: vlevo za brankou jsou tři velké šutry Byl i ve starších Zlatých stránkách, v nových jsem ho nenašel.

Datum 06.11.2013

Vložil Guyver

Titulek Re: Re: už je toho moc

Odpovědět

Inu, i archanděl musí z něčeho žít. Možná by někoho zajímalo, jak takový metatron dělá daňová přiznání...
A odkud to má? Ze stejného zdroje, ze kterého pochází tzv. Poselství Varování. Aneb Dopisy z nebe sro., případně Gavarit Ěžiš!

Datum 06.11.2013

Vložil Guyver

Titulek Re: Re: už je toho moc

Odpovědět

Tak v nových Zlatých stránkách opravdu není. Možná bych někde vyštrachal telefon. Ale on je stejně většinou nebere, protože je posera a má nahnáno (teda, pokud ta pevná linka ještě funguje). Od toho debaklu s odpočtem je, řekl bych, ještě víc podělanej, letos se ani nepokusil obnovit diskusi, protože má strach (oprávněný), že by mu tam zase napochodovaly nekalé živly.
Těm známým, co ho tak obdivujou, bych doporučil zeptat se, jak to bylo s tím odpočtem, který tak hanebně zklamal. A jestli se domnívají, že je důstojno velvyslance Karmy, Pračky a Drtiče odpadků, zachránce Arkturiánů a vysvoboditele čertů a belzebubů, aby měl nahnáno z jednoho splašeného temného kyborga (čímž měl na mysli mě).

Datum 05.05.2015

Vložil Padlny_anjel

Titulek Re: už je toho moc

Odpovědět

Neviem či je tvoj problém ešte aktuálny, ale momentálne mám ten istý.

Datum 08.05.2013

Vložil Karel Chromic

Titulek NDC

Odpovědět

Nemám nic proti víře kohokoliv v čehokoliv. To, že tzv. NDC není cestou pro mě jsem poznal již podle formy jakou jsou informace na stránkách NDC čtenáři podávány (o obsahu textů se zde nebudu rozepisovat). Vše by mě nechávalo chladným. Ale narazil jsem tam na "články" o reiki. Pan Jiří Novák by si měl doplnit naprosto ZÁKLADNÍ informace, jeho závěry a názory na tuto tématiky jsou více než úsměvné.
Zdraví,
Karel

Datum 21.06.2013

Vložil Guyver

Titulek Re: NDC

Odpovědět

Pan Novák a jeho epigoni se nám nějak zacyklili v bezobsažnosti. Jejich články jsou čím dále tím více o ničem. Celý spolek nejspíš dříve či později zajde na úbytě. Lze očekávat vznik frakcí a jejich vzájemné boje o moc.

Datum 16.09.2013

Vložil Guyver

Titulek Re: Re: NDC

Odpovědět

Taky se mi zdá, že Tatrouš nějak vyměkl. Mladá garda se činí, ale jsou to bláboly o ničem. Marně čekám, že zase na někoho uvrhne klatbu... aspoň by byla sranda.

Datum 03.04.2013

Vložil Guyver

Titulek Tak jsem se těšil, že Tatrouš předvede opět další velikonoční zmrtvýchvstání...

Odpovědět

...a ono prtprt. Takže letos slavně zvítěžil zcela bez boje. Tomu říkám úspěch!

Datum 10.07.2012

Vložil Guyver

Titulek Pan mjn má sice občas tu a tam pravdu:

Odpovědět

Doporučení ohledně nevhodné emailové adresy
Drtivá většina z nás, co jsme dnes zrozeni na planetě Zemi, jsme lidmi 2. typu a na této Planetě pro nás platí určité zákony. Každý máme svoji identifikaci, své pravé jméno, křestní jméno a příjmení, které nám přísluší. Jakákoliv další přezdívka může být naopak silně zatěžující a váže naši karmu na jiné bytosti, systémy, záležitosti. Schovávat se za přezdívku není to pravé a rozhodně to člověka nedovede na cestu Světla.



Lidé mi píšou: „Moje přezdívka je to samé, co moje jméno.“ Není tomu tak. Užíváním přezdívky místo jména člověk obvykle sleduje jednu z následujících dvou možností nebo obě dvě současně. Zaprvé zůstat nepoznán, udržet svoji skutečnou identitu v anonymitě. Takoví lidé se domnívají, že je to pro ně výhodné z více důvodů. Myslí si, že takto jsou v bezpečí. Že je nikdo nemůže vyhledat, případně jim škodit, mstít se. Že nemůže dojít k násilné konfrontaci. Pokud by se jim to vymklo, nikdo je přece nedokáže identifikovat. A zadruhé, lidé se takovou přezdívkou napojují na určitou tradici, postoj, záměr, který v životě zastávají. Nebo dokonce na svůj idol, kterému se chtějí v životě co nejvíce přiblížit. Přirovnávají se třeba k určitému bojovníkovi nebo k duchovní bytosti s vysokou hodností (Fantomas, rytíř Jedy, mahátma, hrdinové jiných filmů, apod). Nebo naopak jeden člověk se označil přezdívkou banán. Což může u druhých lidí vyvolávat nepříznivé představy a dotyčném.



Obvyklé už není to, že se člověk nedokáže představit svým pravým jménem a místo toho používá nejrůznější přezdívky, za kterými skrývá svoji pravou identitu. Na duchovní cestu takového člověka to totiž působí nepříznivě. Podobně jako každá jiná neupřímnost, kamufláž, lež. To samé platí i pro nevhodné označení vlastní emailové adresy. Nebo skrývání se i v duchovních záležitostech za adresu podniku či instituce, ve které pracuji.



Tímto způsobem se člověk snaží fyzicky i energeticky zakrýt svoji vlastní identitu. Skrýt se před plnou zodpovědností za své činy, myšlenky, postoje, záměry. Dodat své žádosti vyšší váhu připojením energií institucí, za které pracuje. Nebo představením se jménem vzoru, který mnoho lidí uznává (rytíř Jedy, mahátma, atd.). Nevědomě se tím však vystavuje nebezpečí převzetí karmy za tuto instituci, za tento vzor.



Jediným ochranným logem člověka je totiž jeho vlastní jméno, některá varianta svého jména – to je ta nejlepší emailová adresa. I kdyby to samé jméno měly třeba tisíce jiných jedinců, přesto je to vaše jméno pro vás určitou ochranou. Pokud však člověk používá jakoukoliv jinou přezdívku, která není jeho jménem, vzniká problém, že tím na sebe může karmicky přitahovat a obvykle také přitahuje, problémy jiných lidí, systémů, či institucí, které používají stejné jméno. U každého, kdo měl něco podobného, jsem vnímal zásadní problémy na duchovní cestě.



Svým vlastním jménem člověk prezentuje sebe samého, svoji přítomnost i svoji minulost. A to přímo, bez jakéhokoliv zastírání a kamufláže. Člověk tím dává najevo, kým skutečně je. A logicky pak bude přitahovat právě to, co si zaslouží. A nikoliv to, co si zaslouží jeho podnik, instituce rytířů Jedi z filmů Hvězdné války nebo instituce mahátmů z minulosti Země.



Více zde: https://www.novaduchovnicesta.cz/jak-nastartovat-vlastni-duchovni-cestu-/u9-za-jakych-predpokladu-mohou-energie-ndc-pomoci-dostat-se-na-svetelny-vzestup-/

...ale na jeden důvod zapomněl: pokud má někdo občanské jméno, jehož symbolický význam zná, může tím nepřipravenému Metatronovi způsobit déle trvající střevní dyskomfort. Tehdy by použití pravého jména mohl Tatrouš považovat za podraz a nespravedlivou výhodu. Zvlášť, jestliže se bojí napsat K+M+B!

Datum 29.06.2012

Vložil Guyver

Titulek Tatrouš právě vyhlásil Dogma o Tatroušově Neomylnosti!

Odpovědět

Z pozice NDC lze zjišťovat čistotu čehokoliv
Stejně tak lze pro dostatečně vyladěného člověka na NDC zjišťovat dotazem na Přírodu čistotu čehokoliv - od potravin, přes potenciálního zaměstnavatele, partnera, pozemek pro dům až k duchovním učením nebo třeba i k politickým stranám.



Častokrát je nám vytýkáno, že hodnotíme určité dávné učení, aniž bychom ho do detailů prozkoumali a podrobili důkladnému rozboru. Tak jak to často dělají druzí. Už vícekrát jsem na těchto webových stránkách zdůraznil, že již pouhé studium nepříznivě vyzařujících knih, zabývání se nepříznivě vyzařujícími informacemi, člověka zatemňuje, narušuje jeho stabilitu na světelné vzestupné cestě nebo dokonce jeho duchovní cestu převrací do pádu.



Na NDC však máme jiné nástroje. Dotazem na Přírodu můžeme rizikové dávné učení ohodnotit, aniž bychom museli informace detailně zkoumat a tím je vlastně energeticky otevírat. Takový způsob hodnocení člověku na světelném vzestupu neublíží, protože při něm zůstává od těchto nepříznivých informací oddělen.



Více zde: https://www.novaduchovnicesta.cz/jak-nastartovat-vlastni-duchovni-cestu-/u8-jak-rozpoznat-v-jake-duchovni-situaci-se-clovek-nachazi-/

(Příroda, Karma, Sféra Nezměrného Blábolu, jakož i ostatní Sféry radostně odkývají dr. Ušákovi cokoli!)

Datum 23.06.2012

Vložil Guyver

Titulek Tatrouš opět slavně vítězí

Odpovědět

Ale diskuzi neotevře. Bojí se, že dostane přes čenich!

Více zde: https://www.novaduchovnicesta.cz/k-aktualnim-otazkam-noveho-vyvoje/a17-spontanni-akce-proti-dalsim-pilirum-cerneho-bratrstva/

Datum 24.05.2012

Vložil Guyver

Titulek Dávám přítomným na vědomí existenci tohoto klubu, který jsem věnoval památce pana mjn Nováka:

Odpovědět

https://www.okoun.cz/boards/mjn_jiri_novak

Datum 24.05.2012

Vložil Guyver

Titulek Tatrouš má nového nepřítele!

Odpovědět

https://www.novaduchovnicesta.cz/odpovedi-na-reakce-ctenaru/otevreny-dopis-panu-ladislavu-kopeckemu/

Předpokládám, že ono "G" jsem já a moc mě těší, že jsem povýšil na nepřítele č.2:

"Agresivní výpady proti názorům druhým nemají se Světlem nic společného

Takže mohu jen konstatovat - vida, další inkvizitor je na světě. Po pánech K., G., N., EA-JS, KP (záměrně neudávám plná jména, protože tito pánové na nás přestali veřejně útočit, takže není důvod je znovu veřejně pranýřovat) a jiných, je tady další útočník, který na nás a naše informace vyhlásil hon. A snaží se své emailové zprávy s vlastními výplody hromadně rozesílat po světě. Pošle to nejen mně, ale ještě v pěti kopiích dalším lidem. Zřejmě aby měl jistotu, že jeho slova nezapadnou. "

Ano. Pánové přestali veřejně útočit, neboť Tatrouš svolal své věrné, společně se obrátili na Přírodu, Karmu, Smeták, Kliku od Dveří a Fekální Jímku, aby jim proti těmto přisluhovačům Temnot pomohli. Jejich přání byla vyslyšena, zvláště poté, co Tatrouš asi týden poté, co světu zvěstoval své Evangélium, debatu zase uťal. Nyní je Tatrouš opět neprodyšně zakoburkován a kdo by se chtěl posmívat jemu a slohovým cvičením Mladé gardy, ostrouhá.

Na rozdíl od paní Lídy jsem při čtení Evengélia podle sepsání Tatroušova necítil žádné energetické napadení, pouze neodolatelnou chuť válet se po zemi a řičet smíchy. Inu, Guyver je kyborg, mrcha odolná!


Datum 07.04.2012

Vložil Jirka

Titulek Nadřezenost

Odpovědět

Ještě jsem ve svém krátkém titulku zapomněl popsat jednu velmi zajímavou situaci. Když jsem o této cestě měl jen velmi málo informací, ptal jsem se své známé, čím je právě tato cesta nová. Pár minut jsme si povídali a poté, co jí došly argumenty a nebyla schopna mi popsat "NOVOTU" tohoto smyšlení, mi sdělila následující (doslova):

" Ty nemůžeš pochopit tuto cestu, jsi totiž na této úrovni (rukou ukázala výši asi metr nad zemí), zatímco já jsem na této úrovni (asi metr a půl nad zemí)." Celý den jsem si situaci promítal v hlavě, až mi to druhý den nedalo a odpověděl jsem jí, že neuznávám jakoukoli nadřazenost jednoho člověka nad druhým a pochopil jsem, že není rozdíl mezi fašismem, jehovisty, NOVOU DUCHOVNÍ SEKTOU a podobnými pochybnými ideologiemi, které vnucují názory ostatním, vyvyšují jednu skupinu společnosti nad druhou apod.

Datum 15.05.2012

Vložil mili

Titulek Re: Nadřezenost

Odpovědět

Jo..jo..ze začátku jsem jásala a stále se mi zdá, že tam má spousu dost dobrých úvah....pak jsem začala sledovat....že je vlastně sice naprosto "v pořádku a skromný" zároveň však lepší než většina a přez pět tibeťanů "vlak nejede".
Také všechny významné bytosti ( esoterické, náboženské atd.)jsou tak nějak míň než on a radí jim co s tím ( do toho mě nic není..já je nikdy významně nectila...tak nevím a nelpím na jejich významnosti)..ale že by nám rostla nová modla, která tvrdí, že nejdůležitější je nemít modly???
Jinak Nováková...nevím zda žena či dcera...se mi zdá...že je to trochu podstatného nějak propletené s hlavní linkou p.N.To samé ta druhá paní...myslím, že obě dvě hezky cítí přírodu a myslí to dobře, ale nějak se jim do toho moc plete ten jeho svět.
Takže ..přezto, že s nimi ve spoustě věcí jsem zajedno...myslím, že je to jen další...vyšší level..jak nachytat, ty co vylezli kus nahoru na nějakou novou duchovní vychytávku.Ale možná, že jsem to nepochopila...ale již to nehodlám řešit.Je to úzká hranice mezi iluzí, blbostí, imaginací atd...a v/ý/írou...hů...hů...

Datum 15.05.2012

Vložil mili

Titulek Re: Re: Nadřezenost

Odpovědět

koukám, že tam stále a znovu myslím v mém příspěvku...takže...mělo to znamenat, že je to jen můj názor...a nevydávám to za objektivní pravdu...prostě je to děsně subjektivní postoj..aby bylo jasno!!!

Datum 24.05.2012

Vložil Guyver

Titulek Re: Re: Nadřezenost

Odpovědět

...taky proto těm bytostem říkám "Tatroušovi maňásci". Vůbec mi celá ta parta připomíná South Park. Velikonoční vyprávění pak konkrétně díl, kdy ty čtyři šli s Ježíšem a panem Hankiem vysvobodit Santa Klause, zajatéhoSaddámem Husseinem. Byl by to pěkný námět pro sci-fi comix, ale Trtouš by chtěl rejžovat autorské poplatky.
"Hovory s koněm" Petry Oromë Novákové,doufám, brzy vydá knižně. S ilustracema. A kdo z příslušníků NDC si knihu nekoupí, toho sestřelí Ivana Zámečníková očarovaným vlněným klubkem.
Pokus začlenit Ducha Svatého do Tatroušova Maňáskového NDC divadla mi ale už připadá jako vyslovené koledování si o přesdržku.

Datum 07.04.2012

Vložil Jirka

Titulek Úspěšný businessman Dr.Pšovák

Odpovědět

Vážení přátelé,

snad jen pro pobavení. Při snaze pochopit vědění Dr.Křováka jsem s ním v prvních kapitolách souhlasil. Nicméně jsem stále neobjevil nic nového na jeho "Nové duchovní cestě". Jedná se zejména o čistě okopírované staré dobré desatero, uznávání pravidel etiky, asertivity apod. Nicméně ve druhém článku Dr.Ušák přestřelil odpovědí p.Perničkovi, který žádal Jirku Novátora o radu, proč je právě jeho cesta ta nejlepší. Po Jirkově odpovědi: P.Perničko, čtěte v klidu dál, odpověď najdete na mnoha stránkách, jsem pochopil, že se nejedná o korektní smyšlení, nicméně o radikálně zaměřenou cestu. Poté, co jsem zjistil, že Dr.Pšovák má na stránkách uvedeno i číslo účtu, jsem se rozesmál a pochopil, že se jedná o úspěšného podnikatele, který ovšem podniká v oboru mně velmi nesympatickém, a to z toho hlediska, že zneužívá důveřivosti a slabosti některých lidí, kteří se nechají zmanipulovat. Ve své blízkosti mám bohužel i velmi vzdělané známé, kteří v tuto cestu věří. Smutné však je, že jsou domluveni s Dr.Brabčákem, že mu za každé "myšlení" na ně, posílají na účet poměrně vysoké částky, a zároveň tvrdí, že tyto částky jsou malé za to, co pro ně Jirka dělá. Je úctyhodné, jak dobrým obchodníkem Terminovátor je, protože zmanipulovat tolik bláznů příběhy z Hvězdné Brány je opravdu hodné obdivu.

Jedna věc se mi na Dr.Pšovákovi však opravdu líbí. Jedná se o to, jakým způsobem pomohl své ženě (nevím přesně, jestli se jedná o jeho ženu) sehnat zdroj příjmů. Její umění je opravdu na vysoké úrovni v rámci soutěže mateřských škol. Dále se objevila další rodinná známá, která pravděpodobně požádala strýčka Jirku, zdali by si také mohla přivydělat nějakou tu korunu. Společenství světla ji umožnilo rozvíjet tento business a celá skupina se dále rozrůstá.

Jirka

Datum 24.05.2012

Vložil Guyver

Titulek Re: Úspěšný businessman Dr.Pšovák

Odpovědět

Jak můžete pomoci tomuto projektu? Vážení čtenáři a příznivci projektu Nové duchovní cesty. Rozsah informací uveřejněných na těchto webových stránkách postupně narůstá, nároky na kapacitu paměti i měsíční přenos dat se tím zvyšují. V nejbližší době budeme proto nuceni přejít na další vyšší a finančně náročnější variantu programu. A to i přesto, že prozatím zachováme dosavadní jednoduchou šablonu našich stránek. Pro kohokoliv, kdo by rád finančně podpořil tento projekt informací o Nové duchovní cestě a doposud nevěděl jak, sdělujeme číslo našeho účtu: 2102290183/0800, Česká spořitelna na jméno Jiří Novák. Kolektiv Nové duchovní cesty Vám děkuje za jakoukoliv sponzorskou podporu.

Pro případ mezinárodního převodu peněz jsou bankovní údaje následující: Name of account: Jiri Novak IBAN: CZ52 0800 0000 0021 0229 0183 BIC: GIBACZPX Address of the Bank: Česká spořitelna a.s. Pobočka Skalka Vyžlovská 3130/1 100 00 Praha 10 Czech Republic

POSÍLEJTE NÁM PENÍZE!

Datum 05.04.2012

Vložil Hanka

Titulek Lidi proberte se

Odpovědět

Pan Novák,promiňte,neví vůbec která bije a snaží se využít důvěřivosti lidí.Proč má na stránkách jen číslo jednoho svého účtu?Proč jich tam není více?Ale hlavně,už to,že tento nevzdělaný člověk haní Reiky.Kdyby o Reiky něco věděl,nikdy by totiž nemohl napsat,že škodí lidem.Ale jak vidět,účel světí prostředky a pan Novák cucá a bude cucat,dokud bude z koho.Pokud je pan Novák na nějaké duchovní úrovni,měl by vědět,že zákon příčiny a následku se nevyhne nikomu.Tudíž ani jemu ne.Proto přeji duchovně vyvinutému panu Novákovi,aby si ten bumerang potom náležitě vychutnal.Přeji mu hodně úspěchů a vám,jeho příznivcům přeji,aby jste jeho DUCHOVNÍ záměry brzo prokoukli.Hezky den.H.

Datum 23.03.2012

Vložil Abrakadabra

Titulek Blablabla

Odpovědět

No,to je fakt síla,jak toto individuum dokáže někoho zblbnout

Datum 08.03.2012

Vložil Guyver

Titulek Tatrouš zasadil další ránu duchovním kontrarevolucionářům!

Odpovědět

A, stejně jako loni, slavně zvízězil:

"Po zásahu Spojených Sil Světla proti umělým modlám, jejichž energiím byli mágové podřízeni, následoval jejich prakticky okamžitý ústup. Mágové nás konečně po několika měsících nejrůznějších útoků a provokací nechali na pokoji"

"Zásah Spojených sil světla" opět spočíval v uzavření debaty a mágové to tentokrát nevydrželi ani týden.

To, že se na mě obrací, dává mi otázky, aniž bych měl možnost odpovědět, považuji za velmi nezdvořilé. Jde konkrétně o tuto otázku:

"Není vám divné, Guyvere, že někdo tady na Zemi si ještě dnes hraje na Nejvyšší bytost, na Svatého Přesvatého a na Spravedlivého? A na toho, kdo má právo soudit jednotlivé bytosti v tomto světě? Ani trochu vám to není divné? Já být vámi, tak bych se nad tím přinejmenším zamyslel. Jestli to i dnes má být tak, že jeden člověk zde ve hmotě má právo soudit všechny ostatní. Takhle si představujete spravedlivou Karmu? To je ten ohřívač vody, o kterém jste vloni psal?"

Odpovím prostě:

Pane Nováku, co vám konkrétně brání v tom, abyste si přestal hrát na Nejvyšší Bytost?




Datum 08.03.2012

Vložil Guyver

Titulek Tatroušovo Domrtvýchvrácení 2012

Odpovědět

Dne 2.3., jako už tradičně před Velikonocemi, vstal pan Jiří Novák z mrtvých a otevřel diskuzi. Tentokrát se blýskl Evangéliem podle sepsání Tatroušova. Poté, co nesklidil dostatek očekávané pochvaly od svých pochlebníků a zjistil, že Guyvera karma dosud nesežrala, debatu 8.3.2012 asi tak v 9:45 zase zavřel. Samozřejmě, patřičně promazanou.